unia europejska
Szarża KE na PL. O czym warto wiedzieć
7 stycznia 2018
Tadeusz Zysk
Tadeusz Dziuba o Tadeuszu Zysku
8 sierpnia 2018
Tadeusz Zysk

Dr Tadeusz Zysk został miesiąc temu oficjalnie zatwierdzony przez krajowe władze PiS jak kandydat na prezydenta Poznania. Komentowały wówczas ten fakt media ogólnopolskie i oczywiście poznańskie. Jego kandydaturę już w styczniu 2017 r. wysunął zarząd poznańskiej organizacji PiS.

Dr Tadeusz Zysk jest z wykształcenia socjologiem i psychologiem społecznym. Jest doktorem nauk społecznych. Po ukończeniu studiów pracował w Polskiej Akademii Nauk. Z pracy akademickiej zrezygnował, by zapewnić byt rozwijającej się rodzinie. Założył wydawnictwo „Zysk i spółka”, które stopniowo stawało się jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw polskich. Należy do grona polskich przedsiębiorców, którzy dzięki pomysłowości, umiejętnościom zarządczym, pracowitości i konsekwencji osiągnęli niekwestionowany sukces.

Jest nie tylko wydawcą wielu poczytnych tytułów, ale też promotorem autorów polskich. Obecnie swe duże przedsiębiorstwo przekazuje w ręce dorosłych już synów.

Ma liczne kontakty z ludźmi nauki i kultury, a także z ludźmi polityki, choć dotąd nie brał bezpośredniego udziału w życiu publicznym.

Od lat uczestniczy w inicjatywach społecznych. Jest m. in. członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, współorganizatorem corocznych koncertów patriotycznych organizowanych z okazji Święta Niepodległości i sponsorem medalu Przemysła II. Nie należy do stronnictwa Prawo i Sprawiedliwość.

Jest człowiekiem zamożnym. Kupił i gruntownie wyremontował pałac w Brzóstkowie koło Żerkowa. Ten polski obiekt – ongiś należący m. in. do Zarembów, Ponińskich, Szczanieckich i Hebanowskich – uratował od ostatecznej ruiny.

Przed wielu laty wybrał Poznań jako miasto życia i prowadzenia interesów gospodarczych. Żona jest z wykształcenia psychologiem klinicznym. Małżeństwo Zysków wychowało czterech synów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *