AKCJA PLAKATOWA

Na przełomie czerwca „Gazeta Wyborcza” weszła do ośmiu polskich miast z akcją plakatową. Była to szczególna akcja ofensywna przed wyborami samorzą­dowymi. Miasta te oblepiono plakatami. Jeszcze dziś plakaty te „zdobią” niektóre przystanki komunikacji miejskiej w Warszawie. Jeden z plakatów przedstawia grupę księży „nieudaczników” walczących w przeciąganiu liny z młodymi ludźmi w czerwonych krawatach. Drugi – przedstawia pranie wiszące na sznurku, obok policyjnego munduru wiszą sutanny i biret. Wszystko to wymaga prania. I napis: my jesteśmy czyści – „Gazeta Wyborcza”.
Katolicy wystąpili z licznymi protestami. Domagano się usunięcia plakatów, które firmowała „Gazeta Wyborcza” – organ Unii Wolności.Efekt protestów żaden. Zareagowała lokalna „Gazeta Wyborcza” w Poznaniu. W odpowiedzi na protest ks. arcbp. Jerzego Stroby „Gazeta” przyznała Arcybiskupowi „pyrę tygodnia”. Aby poróżnić Kościół z ubożejącym społeczeństwem mówi się o tzw. przywilejach Kościoła i o jego rzekomych bogactwach. Problem „tacy” – stał się problemem obrad sejmowych.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!