INDYWIDUALNE SKUTKI DEZINFORMACJI

Dziś świat jest jednym wielkim poligonem w wyścigu informacyjnym. Informacje prawdziwe, kłamliwe, przerażające, udane, zmyślone; informacje naukowe, reklamowe, handlowe, rozrywkowe, informacje o codziennych wydarzeniach, informacje antyczłowiecze. Widz, słuchacz, czytelnik rzadko zdaje sobie sprawę z tego, że świadomość jego jest podłączona do banku informacyjnego z rozmaitych dziedzin: zabawowych, naukowych, medycznych, plotkarskich. Ktoś mówi, pisze, głosi „prawdy” sprzeczne z prawdami innych. Ktoś mówi z przekonania, dla pieniędzy, dla przyjemności, dla pogłębienia i zniszczenia innych. Informacje te jednych wynoszą, innych pogrążają, niszczą, bawią. Odbiorca informacji jest przekonany, że zna świat, że rozumie wiele, że jest dobrze obeznany z rzeczy­wistością. Zalew informacyjny działa unifikująco na psychikę odbiorców. Ludzie karmią się tym samym „pożywieniem”, myślą według określonych schematów.
Gdyby człowiek miał naturalny zakres świadomego odbierania częstotliwości elektromagnetycznej, jego psychika nie wytrzy­małaby szumu informacyjnego podobnych wzorców.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!