KŁAMSTWO

Czy istotnie nie ma wyjścia? Czy tylko pozostaje czekać, może się to zmieni? Może odwróci się koniunktura? Może inni zrozu­mieją? Bo tak naprawdę człowiek sam nie może zmienić świata, może go zmienić tylko przy dobrej woli innych.
Kłamcami są inni, a ja przez przypadek! Jest to odwieczny dramat każdego człowieka, który broni się przed rzeczywistością faktów, który walczy o dobre samopoczucie, który nie chce zła. A jednak kłamstwo jest wewnętrznie złe, dlatego nigdy nie jest dozwolone. Kłamstwa nie stanowi dopiero wyraźna wola oszukania kogoś. Kłamstwo – to również świadome mówienie nieprawdy. W tym jest również zawarta chęć oszustwa. Kłamstwo niszczy tego, kto jest jego sprawcą. Niszczy także tego, kto jest jego biorcą. Człowiek nie czyniłby zła, gdyby nie widział w tym jakiegoś dobra dla siebie. Kłamstwo nie jawi się jako dobro. „Dobrem” jest sposób działania, okoliczności lub korzyści z niego płynące. Dobrem dla jednych jest prestiż nauczyciela czy wychowawcy społecznego. Dla innych dobro to pieniądze czy środowisko, w którym pracuje.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!