POLSKIE WARTOŚCI W TELEWIZYJNYM PRZEKAZIE

Niszczenie polskich wartości w telewizyjnym przekazie ma różne oblicza. Często jest świadomym niszczeniem polskich tradycji narodowych i rodzinnych. Na tej fali znalazł się serial telewizyjny „Panny i wdowy” w reżyserii J. Zaorskiego. Maria Nurowska – autorka książki, z której zrobiono scenariusz, tak skomentowała ten serial: Pierwszy odcinek „Panien i wdów” w reżyserii J. Zaorskiego, obecnego prezesa telewizjijest parodią, a nawet kpiną z Powstania Styczniowego, ze związku kobiety z mężczyzną, nawet z religii („Gazeta Wyborcza”, 17.02.92). Film naprawdę jest nieporozumieniem intelektualnym i historycznym. Świadomym niszczeniem obrazu rodziny – „twierdzy wiary i polskości”. Rolę kobiety w tym okresie dziejów polski trudno przecenić. Była wszystkim w życiu rodziny i narodu. Bardzo to ciężkie porównanie, że wróg Polaków, tłumiciel buntu z 1863 roku – gen. gubernator Fiodor Berg, w swoich „Pamiętnikach
0 polskich spiskowcach i powstańcach” – pisał z nieporównywal­nie większym szacunkiem i podziwem o polskich kobietach, niż czynił to J. Zaorski w swoim filmie. Trudno nie postawić jedno­znacznej oceny. Jest to film przeciwko rodzinie, historii i Polsce.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!