PRZEŻYCIE RELIGIJNE

Przeżycie religijne ma jakieś znaczenie. Natomiast treść wiary nie istnieje i nie ma znaczenia. W mediach mogą być symbole religijne i czynności liturgiczne. Nie może być żadnych wymagań kierowanych przez wiarę do człowieka.
Sposób przekazu informacji i ich masowość sprawia, że człowiek nie jest zdolny do powiązania ich w całość. Umysł nie jest zdolny do głębszej refleksji, do zamyślenia się nad światem i Bogiem. Rodzi się więc postawa agnostyczna. Odbiorca sam o tym nie wie, że staje się obserwatorem, a nie prawdziwym uczestnikiem życia. Totalitaryzm mediów atakuje rozum i wolę człowieka. Jego najważniejszym zadaniem jest zniszczenie myślenia i zdolności do podejmowania decyzji. A decyzja jest aktem najbardziej osobistym i suwerennym. Życie ludzkie jest oparte na decyzjach. Ale tylko w momentach granicznych człowiek zdaje sobie sprawę z wagi własnych decyzji. A decyduje i wybiera nieustannie. Manipulacja, która niszczy zdolność do decyzji, niszczy istotę osobowego człowieczeństwa. Niszczy człowieka.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!