SAMI SOBIE

Program na pierwszy rzut oka pozytywny. Młodzież chce pomóc młodzieży. Tylko w czym i kto za tym stoi? Młodzież ze szkół medycznych pod przewodnictwem pielęgniarki Iwony Mackiewicz zorganizowała ten ruch. Ruchowi patronuje Z. Lew Starowicz i Z. Hałat – ówczesny minister zdrowia i oczywiście media.Cele ruchu są następujące:
1. Zapobieganie AIDS i innym chorobom przenoszonym drogą płciową.2. Zapobieganie nie chcianej ciąży młodych kobiet.Miał to być najpierw program doraźny, wakacyjny, od 10 lipca do 30 września. Ogłoszony przez prasę, radio i telewizję. Odbywały się spotkania z młodymi ludźmi przebywającymi na wakacjach. Instruktorki posługiwały się informacją słowną, wręczając materiały drukowane i prezerwatywy. Według telewi­zyjnej i radiowej relacji ruch „Sami sobie” w czasie akcji letniej rozdał młodzieży 36 tysięcy prezerwatyw i 100 tys. innych środ­ków antykoncepcyjnych. Terenem działań ruchu były obozy, camping, dyskoteki, koncerty, mecze i oczywiście szkoły podsta­wowe i średnie.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!