ŚMIERĆ W MEDIACH

Cywilizacja śmierci wkrada się do wszystkich mediów. „Tygodnik Powszechny” (21.03.93) zamieścił artykuł Tadeusza Jagodzińskiego „Śmierć na życzenie?” W artykule czytamy: Postawy religijnej uznającej, że człowiekowi nie wolno niszczyć życia darowanego przez Boga, nie da się pogodzić z tymi nurtami filozofii wolności i autonomii jednostki, które zakładają prawo człowieka do nieskrępowanej swobody decydowania o własnym bycie. Jedyną płaszczyzną porozumienia może być tylko toleran­cja oraz wzajemny szacunek przy równoczesnym dyplomaty­cznym założeniu, że obie strony są zgodne co do tego, że się nie zgadzają Błędem byłoby jednak wyciągnięcie z tego wniosku o bezsensie dialogu na temat eutanazji. W „Tygodniku Powszechnym” ukazują się często publikacje przedstawiające tzw. „pogranicze etyczne”. Te granice etyczne zostały zatarte. Skutki tej filozofii dla człowieka i narodu są przerażające.Cywilizacja śmierci ma różne oblicza. W niektórych krajach nie’ma w ogóle przyrostu naturalnego. M. Kośmicki, w artykule który jest wspomnieniem ze stażu naukowego w Niemczech, zadał pytanie: „Czy w Niemczech są jeszcze dzieci?”!
(„Niedziela” 17/94). A u nas słychać dzwonek alarmowy, że została już naru­szona prosta zastępowalność pokoleń. Ten dzwonek jest jednak raczej niesłyszalny w mediach.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!