WATYKAN A DOKUMENT KAIRSKI

Polskie media nagłośniały konsensus w końcowym doku­mencie, który rzekomo przyjął także Watykan. Jest to nieprawdziwe! Kościół nie zmienia zdania w sprawach rodziny, aborcji i antykoncepcji. Nie przyjął więc dokumentu kairskiego.
Nie osiągnięto też konsensusu w skali ogólnoświatowej. William N. Correy tak o tym mówi: ONZ jest organizacją, która opiera się na konsensusie swoich członków. Nie ma żadnej władzy, w sensie policyjnym, żeby wymusić swoją wolę. Dlatego ważne jest dla ONZ mieć konsensus. I nie osiągnęła konsensusu! Chociaż próbowano robić wrażenie, że jest konsensus lub przekręcać nawet samo rozumienie zgody wspólnej. Do projektu dokumentu zgłoszono natomiast liczne popraw­ki. Wiceminister Maria Lubera stwierdziła, że zastrzeżenia zgłosiło kilkadziesiąt krajów, więc nie kilka, jak informowały nas media. Powiedziała też, że sukcesów jest kilka. Najważniejszy to ten, że z dokumentu – w rozdziale o rodzinie – został usunięty passus mówiący o tym, że związki homo­seksualne można uznać za rodzinę. W końcowym dokumencie nie padło też sformułowanie, że aborcja może być metodą planowania rodziny.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!